akademik_basari

Akademik Başarı Koçluğu Nedir?

Genellemeler, yargılar, çevresel faktörler, odaklanma yetersizliği, düşük motivasyon, yanlış inançlar ve yanlış biçimlendirilmiş öğrenme stratejileri gibi nedenlerle öğrenme güçlüğü çeken ya da başarısızlığın kaderi olduğunu düşünen her yaştan öğrenciye, kolay ve kalıcı öğrenme sağlayan koçluk modelidir.

Akademik Başarı Koçluğunun Faydaları

Danışanlarımız bizlerle;Güven duygularını arttırmak,Konsantrasyon eksikliğini gidermek,Sınav kaygılarını yok etmek,Kolay, hızlı ve sürekli öğrenme sağlamak,Dikkat eksikliğinin giderilmesini sağlamak,Ele aldıkları konularda maksimum verimi sağlamak,Akademik başarılarını artırmak,Yüksek motivasyona sahip olmak,Bilinç katmanlarını bütünleştirerek kendi potansiyellerini gerçekleştirmek,Yeteneklerini keşfetmek ve geliştirmek,Okuma becerilerini geliştirmek,Çevreleri ile uyum sağlamak,için çalışırlar.

Akademik Başarı Koçluğundan Kimler Faydalanabilir?
Öğrenme ile ilgili güçlük çeken, unutkan olduğunu düşünen, herhangi bir sınava (SBS, YGS, LYS, KPSS, ALES, TUS vb.) hazırlanmakta olan, yeni bir dil öğrenmeyi hedefleyen her yaştaki öğrenciler çalışmalarımızdan faydalanabilirler.

Akademik Başarı Koçluğunda Etik İlkeler
Bütünsel Eğitim Akademik Başarı Koçluğunun yetkinliği sadece alınan sertifikaların sayısı ile belirlenemez. Eğitim ve öğretim alanında deneyim sahibi olmak, etkili ve etkin iletişim kurabilme becerisinin yanı sıra, gönüllülük, dürüstlük, ahlak, içtenlik, samimiyet, sorunlara pozitif ve çözüm odaklı yaklaşım yeteneği, açık sözlülük, gerektiğinde uzmanlarla işbirliğine yatkınlık, öz?de ve söz?de birlik ve bütünlük gibi kişisel özellikler ile sır saklama kabiliyeti, bireyin özel yaşamına saygı mutlak sahip olunması gereken niteliklerdir

EĞİTMEN: Raşit Sacit ŞEN
SÜRE: 10 Seans
TARİH: Haftada 1 gün
SAAT: 1 saat
EĞİTİM ÜCRETİ : Merkezimizden bilgi alınız.