guniz-zeybekoglu-269x300

Güniz Zeybekoğlu, 10 yıl boyunca TÜBİTAK bünyesinde yürüttüğü Metalurji Yüksek Mühendisliği görevi sırasında yan uğraş olarak katıldığı sayısız kişisel gelişim eğitim ve seminerleri sayesinde Beden-Zihin ve Ruh sağlığının önemini kavramış ve en çok bilgi sahibi olması gerektiğini hissettiği Beden Sağlığı üzerinde yoğunlaşmaya karar vermiştir.

Alman Tatjana Rottenberg’in öğrencisi ve asistanı olan terapist, Klasik Masaj, Shiatsu ve Derin Bağ Dokusunu birleştirerek uyguladığı masaj tekniğine Tetik Nokta Terapi, Refleksoloji ve Reiki’yi de eklemiştir.

Ayrıca enerjetik beden terapilerinde Bioenerji, Theta Şifa Tekniği, Deeksha Enerji ve String Enerji uygulamalarını da ekleyerek şifa çalışmaları üzerine deneyimlerini arttırmıştır. Theta Healing Basic DNA eğitiminde 12 sarmallı DNA ile gençlik ve yaşam kromozomlarının aktive edilmesi üzerinde çalışarak, yaşlanmanın nasıl geri çevrilebileceğini keşfetmiştir. Tüm bunları yaparken de ”Yaratıcının Koşulsuz Sevgi” kanalına açılmayı öğrenmiştir. İLAHİ DOKUNUŞ-DEEKSHA ile bugüne dek kullandığı tüm enerjetik beden terapileri bilgilerini İlahi Dokunuş ile besleyerek yoluna devam etmektedir.

Masajın rahatlatma özelliğinin ötesinde ruhsal çalışmalarla bir arada uygulandığında iyileştiren bir teknik olduğunu söyleyen Zeybekoğlu, bu yönde geliştirmiş olduğu enerjetik uygulamalarla çalışmalarına devam etmektedir. Derin Yaşam Akademisi ile bir yıl süren Ileri Düzey Bütüncül Koçluk eğitimini tamamlayarak burada öğrendiği acı beden temizliği ve düğüm çözme tekniği ile uyguladığı manuel terapileri birleştirerek somatik çözümlemeler (bedende ruhsal travmaların çözülmesi) ve beden farkındalığını bir arada sunmaktadır.

Hem kendi gelişiminin devamlılığı, hem danışanlarının bu gelişim ve arınma süreçlerinden en üst düzeyde fayda almasını sağlayarak hep daha iyiye ulaşabilmek için, eğitimleri hayatının önemli bir parçası olarak görür. 2014 yılında başladığı bir Feldenkrais metodu olan BONES FOR LIFE eğitimi ile kemik yoğunluğunu arttırarak iskelet sistemini güçlendirme ve postürü iyileştirmeyi hedeflemektedir. 2014'te başladığı bir diğer eğitim olan özellikle migren vakalarında kalıcı çözümler aldığı KRANİYOSAKRAL TERAPİ eğitimlerine halen devam etmektedir.

Bağımsız çalışmalarının yanında Güniz Zeybekoğlu aynı zamanda DeğişimGrup Kişisel Gelişim Platformu’nda Proje Koordinatörlüğü ve Beden Terapistliği görevlerini birlikte sürdürmektedir.
 

Bedensel Terapiler (Derin Bağ Dokusu, Shiatsu, Tetik Nokta Terapi)
Refleksoloji
Hamile Masajı
Bioenerji
Theta Şifa Tekniği
Deeksha Enerji
CranioSacral Terapi
Feldenkrais Tekniği
String Enerji