irem-ile-refleksoloji-2-300x199Refleksoloji uzakdoğu kökenli olup ayak masajı ile tedavi yöntemidir. Ayak ve ellerde bedenin tüm organlarına karşılık gelen refleks noktalarına el ve parmakla uygulanan bir tekniktir. Ayaklara uygulanan özel ovma hareketleriyle vücudun belli bölgelerinde
bloke olmuş enerjiyi çözerek, bedenin kendi kendisini iyileştirme gücünü harekete geçirir.

Refleksoloji terapisi, kişinin kendisini, fiziksel, duygusal ve ruhsal bakımdan iyi hissetmesini sağlar ve kişiye doğal dengesini kazandırır.
15 yıldır yoga ile iç içe olan İrem Greenfield 2007 yılında NewYork Sivananda Vedanta Center'da yoga eğitmenliği sertifikasını, 2008 yılında NewYork Open
Center'da hamile yogası eğitmenlik sertifikasını almıştır.

Amerika'da bulundugu yıllarda Seane Corn, Ana Forrest ve Gurmukh gibi dünya çapında eğitmenlerle çalışma fırsatı bulan Greenfield,
Gurmukh'un sahibi olduğu Golden Bridge'te de eğitmen olarak çalışmış ve yine 2008 yılında Lotus Palm School'un Omega Institute'te gerçekleştirdiği Thai Yoga Massage eğitimini tamamlamıştır. Aynı yıl Montifore Hospital’da, orak hücre anemi (sickle cell anemia) hastalarıyla yoga terapi, nefes ve meditasyon çalışmaları yapmıştır.

 

irem-ile-refleksoloji-300x1992009 yılında Hindistan'da Mysore Yoga Shala'da, Dr. Ramesh Kumar'dan Abhyanga Ayurvedic Massage sertifikasini aldıktan sonra aynı yıl Türkiye'ye dönmüştür. Burada Tatjana Rottenberg'den Reflexology eğitimi almıştır.

2011 yılında Türkiye'deki ilk KRI onaylı Kundalini Yoga Eğitmenlik Kursu'nu tamamlayarak Kundalini Yoga ve Meditasyon eğitmeni olmaya hak kazanmıştır.

Reflexology eğitimini derinleştirme amacı ile 2012 yılında Thailand'da International Training Massage School'da (ITM)Thai Foot Reflexology sertifika programını tamamlamıştır.