hafiza_teknikleriHafıza Teknikleri

Hafıza Teknikleri Eğitimi Nedir?
Hafıza Teknikleri Eğitimi, katılımcıların hafıza ve öğrenme becerilerini geliştirerek, tüm hayatları boyunca güçlü bir hafızaya sahip olmalarını sağlamayı amaçlar. Hafıza Eğitimi katılımcıların işitsel, sayısal ve görsel belleği güçlenecek, derslerden, kitaplarından, testlerden edindiği bilgi ve kavramları kalıcı bir şekilde öğrenerek, ÖSS, OKS ve diğer tüm sınavlarda ve derslerde başarısını büyük oranda artırmayı amaçlamaktadır.

Hafıza Teknikleri Eğitiminin Faydaları Nelerdir?
Bu eğitimin sonunda;

  • Hafıza nedir? Nasıl hatırlar, nasıl unuturuz?
  • Etkin bir hafıza için temel prensipler,
  • Sağ ve sol beyin sistemleri,
  • Temel hafıza tekniği: Çağrışım, Bağlama, Rakam-şekil, Hafıza çivileri sistemleri,
  • Görseller ve işitseller için isimleri hafızaya alama teknikleri,
  • Derslerdeki ve kitaplardaki bilgi, fikir ve kavramları hatırlamak ve öğrenmek için Zihin Haritası -Mind Mapping®- çalışmaları.
  • Etkin dinleme, etkin okuma ve etkili ders çalışma teknikleri.

konularında beceri geliştirmeleri amaçlanmaktadır.

Hafıza Teknikleri Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?
Hafıza Teknikleri eğitiminden, hafıza ve öğrenme becerilerini geliştirerek, tüm hayatları boyunca güçlü bir hafızaya sahip olmak isteyen herkes faydalanabilir.

EĞİTMEN: Raşit Sacit ŞEN
SÜRE: 1 Gün
TARİH: Belirlenmedi
SAAT: 10:00-18:00
EĞİTİM ÜCRETİ: Merkezimizden bilgi alınız.

Derin Yaşam Akademisi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır.Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de Hafıza Teknikleri eğitiminden faydalanmak istiyorsanız bize 0530 240 49 69 numaralı telefonlardan ulaşabilir ya da info@derinyasamakademisi.com adresine yazabilirsiniz.