derin yaşam akademisiİstanbul’da doğup büyümüş olan Pınar Yeşilyurt, eğitimi gereği Türkiye’de birkaç farklı şehirde ve Amerika’da bulunduktan sonra, şu an hala İstanbul’da yaşamını devam ettirmektedir.
Öğretmenlik, Mühendislik ve Sosyoloji eğitimlerinin yanı sıra, Kişisel Gelişim alanında da sürekli olarak kendini geliştirmiş ve yolculuğunu sürdürmüştür. Özel sektörde kurumsal ve akademik eğitimler alanında yaptığı çalışmaların yanında, her zaman şifa eğitimlerine de ilgi duymuştur. Hayatın gösterdiği işaretleri takip ettiğinde, uzmanlık alanı olarak şifa üzerinde yoğunlaşmaya karar vermiştir. İranlı değerli eğitmen ve şifacı Omid Mahdevian’dan “AME Ayurvedik Fizyoterapi Eğitimi” almış ve uygulamaya başlamıştır. Bunun yanı sıra, yoluna ışık tutan değerli eğitmen Raşit Sacit Şen’in “Bütünsel Yaşam Koçluğu” eğitimini tamamlama şansı yakalamıştır.
Bu yola en iyi niyetlerle girip, devam ederken aldığı eğitimleri de kendisiyle bütünleştirerek AME Ayurvedik Fizyoterapi Uygulayıcısı olarak yolculuğuna devam etmektedir.

AME AYURVEDİK FİZYOTERAPİ NEDİR?
AME Ayurvedik Fizyoterapi Uygulaması, Yoga Asanaları, Yumeiho Terapi, Refleksoloji, Çin Masajı, Tayland Masajı, Kayropraktik (Manipülasyon Tedavisi), Shiatsu, Ayak Masajı, Ayurvedik Masaj, Tai Chi vb. bedensel çalışmalar ve Reiki enerji çalışmasını bir araya getirerek farklı bir düzende tasarlanmış eşsiz bir şifa uygulamasıdır.
Bedenimizi bilincimizin şekillendirdiğini göz önünde bulundurursak ve son 3000 yılın hastalığının stres temelli hastalıklar olduğunu düşünürsek şu sonuca varabiliriz ki; dengesiz ve sağlıksız olan bilinç halimiz, bedenimizin omurga ve leğen kemiğinin, beden kanallarının, kemik yapısının, kas ve dokuların, hatta kan dolaşımının olumsuz etkilenmesine neden olmaktadır. Bu sebepten, zihinsel ve ruhsal çalışmalar yaparken, bedenimizi kullanmadan istenilen sonucu elde etmemiz zor olacaktır. AME Ayurvedik Fizyoterapi’nin amacı, bu özel bedensel uygulamayı yaparak bedendeki enerji akışının, iskelet sisteminin, dokusal sistemin dengeli çalışmasını sağlamaktır. Bu uygulama, kas ve bağ dokusunun tüm katmanlarına etki ettiği için, özellikle kronik eklem, boyun ve sırt ağrısı çekenler için de uygundur. Dirsek, baş parmak ve avuç ile bası tekniklerini kullanarak yapılan bu uygulama, devamında uygulanan pasif yoga, vücuttaki meridyenlerde enerji akışını sağlama çalışmaları ve diğer enerji çalışmaları ile birleştiğinde kas gerginliklerini ve blokajları gidermeyi, rahatlamayı sağlar. Aynı zamanda, belirli engram noktaları üzerinde şifalı yağlar ve basının kullanımı, bünyesel dengesizliklerin giderilmesini de sağlar.
Sağlıklı Bir Beden İçin Harekete Geçin!