yogaBütünsel Yaşam Koçluğu Nedir?

Bütünsel Yaşam Koçluğu; Anlam arayışı artmış, hayattan elde ettiklerinden artık tatmin olamayan, neden bunlar hep benim başıma geliyor diyecek kadar döngüleri arasında sıkışıp kalmış, beden-ruh-zihin dengesini yeniden kurgulayarak yaşamında yepyeni farkındalıklarla yürüyebilmek için başvuran danışanlara yardımcı olmayı amaçlayan koçluk yaklaşımıdır.

1. Ezoterizm ve Spiratüailizme Giriş

Hayatın anlamı nedir? Ruh nedir? Ruhlar kader planı nasıl yapar? Tekamül nedir? Evrensel ilkeler nelerdir? Karma ve reenkarnasyon nedir?

2- Koçluğun Tanımı ve Tarihçesi

Koç kimdir? Koçluk tanımı, türleri, gelişimi ve kökenleri.Terapi, mentorluk, danışmanlık, koçlukta etik değerler, genel koçluk bilgisi.

3- Psikolojiye Giriş

Psikolojiye genel bakış. Psikoterapi ve psikoanaliz çeşitleri.

4- Duygu Tonu Bulma ve Değiştirme

Karakter nedir? Kişilik Nedir? Karakter özelliklerinin gruplandırılması. Kişilik sınıflamaları. (Tipolojiler) Temel duygu tonu nedir? Nasıl belirlenir?Duygu Tonu Değiştirme Teknikleri; Duygu kaynağını bulma, Duygu tetikleyiciler, Enerji yasaları (Hakimiyet ,İnanç ,Beklenti, Çekim vb.) Enerji akışını düzenleme, Enerji blokajlarını tespit etme ve giderme. Duygulardan Arınma, Kaynağa bağlanma ve Mağara Teknikleri.

5- İlişki Koçluğu

Sevgi nedir? Sevgi Türleri. 5 Sevgi dili. Sevgili ve eş seçiminde bilinçaltı etkileri. Sevgili ve eş seçimini etkileyen unsurlar. Ayrılık sinyalleri. Erkekler ne bekler? Erkeklerin isteseler de düzeltemedikleri temel hataları. Kadınlar ne bekler. Kaybettiren tutumlar.Seçimlerimizin temel kaynağı ve onu besleyenler. Onlardan nasıl kurtulabiliriz. İlişkinin evreleri ve bu evrelerdeki tutumlar. İlişkinin dinamitleri. İdeal ilişki nedir? İlişkide mutluluğun anahtarları. İlişkide alma verme döngüsünün önemi. İlişki yaratma modellemeleri. (eski ve yeni tutumlar)

6- Gelecek Oluşturma

Değişim nedir? Neden değişmek istemeyiz? Ego ve egosal kalıplar. Değişime geçiş anı. Frekanslarımız neler nasıl bir frekans yayıyoruz. Gelecek tasarlama çalışmaları. Çekim yasası nedir? Nasıl işler? Neden pozitif düşüncelerimi gerçeğe dönüştüremiyorum? İstemenin anahtarları. Geleceğe uyarlama. Hedef kilitleme. Vizyon panosu oluşturma.

7- String Enerji ve Bütüncül Şifa

Enerji Nedir? Bütüncül Şifa ve enerji çeşitleri. Geleneksel ve modern şifa türleri. Niyetin önemi ve şifa çalışmalarındaki yeri. Enerji blokajları neden oluşur, nasıl açılır. Akuapres uygulamaları. Bedensel katmanlar. Enerji katmanları. (eterik, zihinsel ve ruhsal)Hermetik Öğretinin 7 temel ilkesi. Prana yaşam enerjisini ateşlemek.Negatif enerjilerden korunma, Arınma ve köklenme çalışmaları. Alfa ve tetha düzeyine geçiş. Zihinsel projeksiyon ve meditasyon çalışmaları. Pisişik yetenekleri geliştirme meditasyonu. Kaynağa bağlanma çalışması. Çakralar, özellikleri ve çakra dengeleme çalışmaları ve yardımcı enerjiler.? Siptül enerjimizi artırma çalışmaları. Aura görme ve renklerine göre Aura okuma teknikleri.Aurayı hissetmek ve aura direnç noktalarını ellerle tespit etmek.Ellerle enerji aktarımı ve bütüncül şifa teknikleri. Duru görü, Duru his, Duru duyu nedir?  Sırt-ipi çalışma prensipleri ve adımları. EMF (elektro manyetik frekans) nedir? Neleri etkiler? String teorisi nedir? String enerji çalışma ilkeleri nelerdir? String enerjiye uyumlanma. String enerji uygulama çalışmaları.

8- Holistik Hipnoz

Hipnoz nedir? Ne değildir? Güven sağlama ve önemi. Etkileme ve şaşırtma sanatı. Güçlü çapalar. Etki sistemlerini anlamak ve ilk etki. Başlangıç cümleleri. Metafor nedir? Kelimelerin gücü. Hipnoza yatkınlık testleri, Ani ve hızlı hipnoz teknikleri.Telkin nedir? Nasıl hazırlanır? Kendi kendine (oto) hipnoz? 25 adet hipnotik dil kalıbı ile telkin metni yazabilme.

9- Dönüşüm Teknikleri

a- Acı beden temizliği
b- Zihinsel uyumlamalar
c- Akaşik kayıt
d- Zaman çizgisi
e- İleri zaman çizgisi
f- Knesyoloji ve aile dizimi öğeleri
g- EFT h- İlk yaşlar çalışmalar

10? Tekrar ve değerlendirme

Bütünsel Yaşam Koçluğunda Etik İlkeler

Bütünsel Yaşam Koçunun yetkinliği sadece alınan sertifikaların sayısı ile belirlenemez. Dürüstlük, ahlak, içtenlik, samimiyet, sorunlara pozitif ve çözüm odaklı yaklaşım yeteneği, açık sözlülük, gerektiğinde uzmanlarla işbirliğine yatkınlık, öz?de ve söz?de birlik ve bütünlük gibi kişisel özellikler ile sır saklama kabiliyeti, bireyin özel yaşamına saygı mutlak sahip olunması gereken niteliklerdir.

Derin Yaşam Akademisi Bütünsel Yaşam Koçluğu Sertifikasyon Programı sonunda;

1- DYA' nın Bütünsel Yaşam Koçluğu İleri Uygulayıcılık, Holistik Hipnoz, İlişki Koçluğu, Bütüncül şifa ve String enerji, Gelecek Oluşturma sertifikasına sahip olacaksınız.
2- DYA' nın sitesinde 2 yıl süreyle akredite olacak ve DYA'da bir gün staj yapma olanağı ile bilgilerinizi pekiştirme olanağı elde edeceksiniz.

EĞİTMEN: Raşit Sacit ŞEN
SÜRE: 24 Gün/ 12 Ay (Her ay bir hafta sonudur)
TARİH: Belirlenmedi
SAAT: 10:30-18:00
EĞİTİM ÜCRETİ : Merkezimizden bilgi alınız.

Derin Yaşam Akademisi tarafından düzenlenen etkinlikler, workshoplar, seminerler ya da danışmanlık hizmetleri yalnızca bireysel gelişim yolculuğunuzda sizleri bilgilendirmek, potansiyelinizi açığa çıkartmak, kendinize ve çevrenize daha yararlı bir birey olmanıza aracılık etmek; özetle hayatınızın kalitesini artırmak amaçlıdır.Hiçbir etkinlik, workshop, seminer ya da danışmanlık hizmeti bir hastalık tanısı koyma ve tedavi etme amacı taşımaz.

Siz de Bütünsel Yaşam Koçluğu İleri Düzey Sertifikasyon Programından faydalanmak istiyorsanız biz 0530 240 49 69 numaralı telefonlardan ulaşabilir ya da info@derinyasamakademisi.com adresine yazabilirsiniz.